Meble na wymiar Głogów, Polkowice

BLUM czy zamiennik?

Kolor korpusów, kolor frontów, rodzaj frontów, kolor blatu kuchennego, rodzaj blatu kuchennego, rozmieszczenie kuchni oraz … rodzaj zawiasów i prowadnic. Te wszystkie rzeczy to kluczowe elementy mebli kuchennych. Jeżeli jesteśmy świadomi czego chcemy i oczekujemy względem wizualnym to czas rozpocząć rozeznanie mechanizmów dla naszych mebli. Tutaj niekwestionowanym liderem jest firma BLUM – reszta jest daleko daleko w tyle.

Firma ta posiada najlepsze zawiasy oraz najlepsze prowadnice. Jeżeli, ktokolwiek porównuje markę Blum do jakiejkolwiek innej to czytając ten artykuł będziecie wiedzieć, że przepaść pomiędzy liderem a resztą stawki jest ogrrrrrromna. Zawiasy BLUM BLUMOTION – to zawiasy z wbudowanym systemem cichego domykania, jest na tyle silna że żaden front nie jest im straszny. Zawias ten posiada największą regulację w każdej możliwej płaszczyźnie. Dodatkowym aspektem jest fakt że firma BLUM daje dożywotnią gwarancję na niezawodność tych zawiasów. A jak firma daje taką gwarancję to chyba jest to oczywiste, że jest to zawias na najwyższym poziomie. Prowadnice Legrabox oraz Tandembox – to prowadnice które różnią się kształtem. Legrabox to wersja PREMIUM, zdecydowanie droższa od Tandembox ale jest to linia zdecydowanie ładniejsza. Prowadnice te charakteryzują się najwyższą jakością oraz gwarancją. Systemy Aventos do szafek wiszących uchylnych – są to systemy otwierania frontów kuchennych w szafkach wiszących.

Zazwyczaj szafki są otwierane tradycyjnie, jeden front w lewo drugi w prawo. Można je jeszcze otwierać do góry i tutaj kolejny raz jest przepaść pomiędzy producentami takich zastosowań. Firma Blum oferuje cuda techniki. Wizualnie jest to produkt atrakcyjny, jeżeli chodzi o sam mechanizm to majstersztyk. Nie ma na rynku lepszych systemów niż systemy AVENTOS. Do wyboru mamy różne style otwierania tych systemów. Aventos HK, HK-S, HK-XS, HF, HL, każdy z tych systemów otwiera inaczej front.

Dlatego każdy klient indywidualnie może dopasować sobie te elementy do własnych potrzeb. Niestety – jedynym minusem jest cena. Wszystkie te elementy są zdecydowanie droższe od zamienników innych producentów. Ale jeżeli mamy do wydania 10-15 tysięcy złotych na kuchnię albo 12-17 tysięcy, to zdecydowanie doradzamy wybrać tą opcję droższą. Ponieważ na takich rzeczach jak zawiasy bądź prowadnice, lepiej nie oszczędzać.

Meble na wymiar Głogów, Polkowice